Podmínky oddlužení fyzických osob

podminky_fyzicke_osoby

 • Podmínky oddlužení jsou velmi snadné

  Oddlužení není jen pro vyvolené, ale pro každého, kdo se dostal do tíživé situace a chce ji řešit.

 • Schopnost splatit 30 % dluhů do 5 let

  V rámci insolvenčního řízení musí být dlužník schopen během 5 let splatit min. 30 % dluhů.

 • Dluhy minimálně u 2 věřitelů

  Dluhy musí být peněžité, po splatnosti a minimálně u 2 věřitelů.

Chci nezávaznou konzultaciúspory s oddlužením

Oddlužte se ve 3 krocích

 • Vyplníte žádost o oddlužení
 • Zpracujeme dokumenty
 • Ušetříte až 70 % vašich dluhů

Chci se oddlužita ušetřit až 70 % dluhů

Jaké jsou podmínky u oddlužení?

Principem oddlužení je nový začátek dlužníka, aby se v dluzích „neutopil“. V rámci insolvenčního zákona jsou stanoveny podmínky, které žadatel o oddlužení musí splnit, aby insolvenční řízení proběhlo hladce bez komplikací.

Než je na soud podán insolvenční návrh, je nutné vědět, že žadatel musí mít dluhy u většího množství věřitelů (nejméně u 2). Tyto dluhy nebo závazky musí být peněžité a po splatnosti alespoň 30 dnů.

Aby žadatel dosáhl oddlužení plněním splátkového kalendáře, musí mít pravidelný příjem, ze kterého může dluhy splácet a musí být schopen během 5 ti let uhradit alespoň 30 % celkové výše dluhů.

Jestliže se oddlužení žadatel týká i vlastnictví, které je ve společném jmění manželů, musí mít souhlas manžela/ky. V této situaci doporučujeme zpracovat insolvenční návrh pro oba manžele, abychom výhody oddlužení přinesli oběma.

Oddlužení s garancí

Chtěli byste pomoci s oddlužením, ale bojíte se někomu zaplatit, abyste nepřišli o další peníze? S námi se bát nemusíte! Všem našim zákazníkům garantujeme vrácení peněz v případě, že by byl návrh na oddlužení soudem zamítnut.

V rámci našich služeb navíc získáte zdarma konzultace se specialistou na oddlužení, takže o vás bude postaráno po celou dobu až do úspěšného konce oddlužení.

garance vrácení peněz při oddlužení

Orientační kalkulačka úspory při oddlužení

 

* Při oddlužení není maximální výše dluhů omezena.
** V rámci oddlužení ušetříte až 70 % vašich celkových dluhů, které vám budou prominuty. V měsíční splátce insolvenčnímu správci je zahrnuta odměna insolvenčního správce 900 Kč.

Podání návrhu na oddlužení na soud

Jakmile se na soud doručí insolvenční návrh, zveřejní soud na stránkách www.justice.cz infromaci o podání a začíná běžet insolvenční řízení.

Soud prozkoumá hlavně formální stránku návrhu, zda obsahuje veškeré náležitosti, které jsou ze zákona třeba. Dále se prověřují informace o příjmech a případně také, zda je podaným návrhem sledován poctivý záměr oddlužení, aby nedocházelo ke zneužívání tohoto nástroje.

Pokud soud zjistí závažné nedostatky návrhu, může insolvenční řízení zamítnout. Jedná se např., pokud je účelem insolvenčního návrhu právě výše uvedený nepoctivý záměr, hodnota plnění závazků nezajištěným věřitelům je méně než 30 % dlužné částky v průběhu 5 ti let, nebo některý další závažný důvod.